Podporme IMUNITU, doprajme si chren, horčicu, cesnak a cibuľu ...

02.10.2021

Všetci potrebujeme stále pracovať na svojej Imunite. Je to súčasť sebaúcty, posilňovať všetky časti svojej bytosti.

Prax je vizitkou starostlivosti o svoje Zdravie. Máme tu jeseň. Potrebujeme silné Nervy a Vitálny organizmus. Máme pred sebou ešte dôležité momenty, v ktorých zaberieme k pozitívnemu výsledku.

Doprajme si preto zaručene kvalitné súčasti výživy, ktoré sú našou oporou nielen v jesennom období, ale aj v zime a v podstate počas celého roka.

Pre správnu činnosť celého organizmu sú najdôležitejšie BIELKOVINY a to správny pomer rastlinných a živočíšnych. Sú dôležité pre výživu, imunitu a regeneráciu každej bunky. Bez bielkovín sa jednoducho výživné látky, ktoré prijímame do organizmu, nedostanú tam, kam majú. 

Ďalej odporúčame pravidelné a dostatočné dávky CHRENU (v domácom náleve, alebo aj čerstvo nastrúhaný). Je možné si ho chutne pripraviť na rôzne spôsoby. Vynikajúci je s cvikľou. Niektorí fajnšmekri si ho dávajú aj s niektorými druhmi kvalitného hydinového, či iných druhov mäsa. Dôležitá je pravidelnosť.

Podobne tak HORČICA, domáca alebo z obchodu. Pri rôznych jedlách v tomto období odporúčame aj chutné koreniny, napríklad KARI korenie. Kari korenie alebo KURKUMA obsahuje kurkumín, ktorý je skvelým antioxidantom pre zvýšenie a ochranu odolnosti.

V neposlednom rade pochopiteľne nemôže chýbať pravidelne CESNAK a CIBUĽA. Nie je problém konzumovať ich v pohode priamo, pohrýzť, nastrúhané, alebo na rôzne spôsoby. Hlavne pravidelnosť a dopriať si. A niekedy je potrebné dať bokom predsudky. Ako hovorieval Julo Satinský: "milujem cibuľu na masti, je skvelá" :-)

Slnečná čistá obloha je raritou najmä od januára 2021. Stále sa nám na oblohe predvádzajú makretingoví pseudohráči reklamy na rôzne koberce, deky a tkaniny. Čo už, málo nakupujeme. To bude asi preto. Obloha nám zvykne chladiť na hlávky, tak sa treba poriadne zvnútra prehrievať a naše SRDCIA pohladiť Vnútorným teplom lásky a vrúcnosti. Máme to v sebe, treba to uvolniť :-) 


Nešetrite na sebe, doprajte si tieto oporné piliere IMUNITY ... pravidelnosť :-) ... Veď práve Vy ste ten najdôležitejší Projekt vo Vašom živote ... 


© Andrea Svinčiak, www.viacenergieprezivot.sk, október 2021

© Marian Svinčiak, www.viacenergieprezivot.sk, október 2021