BLOG

Možno sa to bude zdať ako irónia práve teraz písať o cestovaní, ale rozhodla som sa, že o tom aj tak napíšem. O tom, aká dôležitá je výživa aj na cestách. Aké dôležité si stále zvyšovať imunitu a odolnosť svojho organizmu voči všetkému, čo sa v prostredí okolo nás aj v nás nachádza.

Žijeme v rýchlo sa meniacom svete, ktorý sa môže zdať stresujúci. Je dôležité starať sa o svoju duševnú a fyzickú pohodu, aby sme zvládali každodenné úlohy a staroslivosť o seba.

Mali ste niekedy pocit, že upratujete a stále nie je upratané alebo máte niekedy pocit, že aj keď máte okolo seba poriadok, ešte stále je niečoho nadbytok? Že doma skladujete veci, ktoré ani nepotrebujete a odkladáte na horšie časy? V podvedomí máme zakorenené, že sa musíme pripraviť na nejaké nebezpečenstvo. A tak zhŕňame, zhromažďujeme a...

V Japonsku, kde sa odjakživa aj tie najjednoduchšie a najskromnejšie jedlá konzumovali s veľkou úctou, sa pred slovo kara, ktoré znamená šupa, struk alebo obal, vkladá úctivá slabika o. O-kara znamená teda podľa toho "ctihodná šupka". Číňania ju nazývajú dieťa droždia tofu (tofu cha-tsu) alebo sójové droždie (tou-cha) alebo tofu hlava (tou-to), v...

Od diskusných relácií, novinových článkov až po sociálne médiá, všade nájdete rady o tom, kedy pridať alebo ubrať tuk pri varení alebo vo výžive a tieto informácie sa neustále menia. Tieto zmiešané správy v kombinácii s najnovšími trendami stravovania môžu byť pre mnohých mätúce.

8 tipov pre zdravé občerstvenie, ktoré vám pomôžu zostať na správnej ceste k vytýčenému cieľu pre zachovania svojej hmotnosti, budovania svalov alebo redukcie tukových vankúšikov.

Radiáciu potravín (môžeme si definovať aj frekvencia) určuje ich kvalita a stupeň spracovania. Pre názornosť si potraviny rozdelíme do 4 kategórií:

Energia potravín je v dnešnej dobe veľmi podstatnou a diskutovanou témou, pretože vo veľkej miere ovplyvňuje každodenné energetické fungovanie človeka.

Mýty o sóji

30.04.2020

Voľné pokračovanie faktov o sóji ukončíme mýtmi o sóji, ktoré sa najčastejšie vyskytujú v povedomí ľudí.

Prečítajte si ako prví, čo je nové

Prihláste sa na odber Newsletteru a získajte zľavový kupón v hodnote 5 Eur na prvú objednávku alebo wellness analýzu zdarma !