Posilnenie prirodzenej obrany tela 2.

16.02.2021

Začiatkom marca 2020 na jednom z online vzdelávaní som spomenul kolegom od českých susedov, čo vnímame a že predvídame strach ľudí z budúceho očkovania, ktoré je plánované v rámci "ochrany populácie". Bolo nám jedným z kolegov sebavedome naznačené:  "... to se jěšte uvidí, jestli se bude očkovat populace ...".

Aká je dnes situácia?

"Úžasná". Mali sme opäť pravdu. Pravdu vo svojom vnímaní a predvídaní. Aj na Slovensku aj v Čechách, v podstate na celom svete. Potvrdili sa naše predpovede na 99%. Hovorili sme o tom už v roku 2018. Skoro nikto to nepočúval. A už vôbec nie, aby sa snažil pracovať na ochrane integrity a tým prispel k ochrane seba a okolia. Tu nejde o ego. Ide o fakty, ktoré sa dejú.

Žiaľ, že ešte aj v súčasnosti namiesto úprimnej pomoci a spolupráce sa drvivá väčšina ľudí uchyľuje k úbohému pošliapávaniu ľudskosti. Predstieranou a falošnou pozitivitou, ktorá neinšpiruje, ale práve naopak, odpudzuje neúprimnosťou a sebeckým pokrytectvom, absenciou empatie a emocionálnej inteligencie. Tak sa nedá uspieť.

Pre dokreslenie obrazu ... Najčerstvejšia zaujímavá správa na Slovensku hovorí, že 16 000 učiteľov, ktorí absolvovali z celkového počtu 55 000 učiteľov ako vzory, dobrovoľné očkovanie vakcínou spoločnosti Astra Zeneca sú v súčasnosti v drvivej väčšine s horúčkami doma. 

Tým, že sme dovolili pošliapavať naše ľudské práva a dôstojnosť, sme dali signál tým, ktorí sa neľudskosti dopúšťajú, že môžu ešte a ešte trochu a ešte trochu. Najprv vás zavrieme doma, potom vás otestujeme, povinne budete nosiť rúška, zavrieme hranice, cestovať nebudete nikde, potom vás nepustíme na poštu bez testu, ani do práce ani do školy bez testu, do Prírody bez testu ? - ani na krok, zoberieme vám príjem, ak nebudete robiť, čo chceme my - pre všeobecnú bezpečnosť a nakoniec vás zaočkujeme - najprv vás, potom dôchodcov a nakoniec deti a keď sa vám nebude páčiť, tak vás vyhladujeme a zavrieme do koncentráku (vraj detenčných táborov) a potom sa vám už odnechce neposlúchať a máme vás chytených, vtáčikov. To je pre vašu "záchranu a dobro".

Asi by bolo scestné tvrdiť, že je všetko v úplnom poriadku s úsmevom a odhodlaním. Vzdušné bubliny izolovaných pseudoelít neschopných vnímať realitu a žiť v realite to len zhoršujú a ešte viac vytesňujú. Veď už sa zabáva na nás celý svet, ako v cirkuse. Smiech cez slzy ...


Takže takto priatelia. Kam sme dospeli?

Aké máme ako ľudské bytosti sebapoznanie? Akú máme sebaúctu? Aká je úroveň Vedomia u jednotlivcov? Dokážeme si vážiť Zdravie ako našu Etickú povinnosť starať sa oň? A pristupujeme k tomu takto? Uvedomujeme si, čo sa okolo nás deje? Máme nad svojimi bytosťami kontrolu? Alebo sme iba klbko emócií bez harmónie a vnútornej integrity, či slobody?

Vieme rozoznávať prirodzené očistné procesy Prírody a Planéty Zem oproti umelým zásahom geoinžinieringu? Pokiaľ nedokážeme mať kontrolu nad svojimi bytosťami, tak asi ťažko dokážeme rozoznávať, čo sa deje okolo nás a nad našimi hlavami !

Je faktom, že vzorní učitelia (16 000 osôb ku dňu 13. 2. 2021), ktorí sa dali tento mesiac dobrovoľne očkovať vakcínou spoločnosti Astra Zeneca majú slobodnú vôľu a voľbu, ktorú využili v praktickom živote. 

Na ich FB skupine sa teraz navzájom utešujú v počte 90 % z tých, ktorí absolvovali dobrovoľne očkovanie, pretože majú nežiadúce a nepredvídané účinky po očkovaní, ľahšieho alebo ťažšieho charakteru. Samozrejme, že to je zrejme podľa niektorých "len náhoda", že nič sa nedeje.

Horúčka, zimnica, nevoľnosť, bolesti celého tela a svalstva, malátnosť, až neschopnosť sa postaviť z postele (u jedného z nich) sú obyčajným prejavom tvorby nových protilátok u 90 % z očkovaných (ako sa väčšina z nich vyjadrila). Dokonca kolabsy učiteľov priamo v škole. Ide podľa nich o "nové aspekty života" a tak to má byť :-)

Takže hádam ich tieto nepríjemné stavy prejdú do budúceho pondelka. Prajeme skoré stabilizovanie ich stavu a pevné Zdravie.


Títo učitelia sú konkrétnym príkladom pre naše deti, spoločnosť, najmä úrovňou svojej integrity, vnútornou slobodou a obohacujú nás v každej oblasti Vedomia. Teda niektorých určite.

Som veľmi vďačný aj s mojou ženou, že naše dieťa nemá takýchto učiteľov vo svojom okolí ako mravné vzory.

Nuž všetci máme možnosť triediť informácie. Rozlíšiť Pravdivé od nepravdivých. Rozlíšiť tie, ktoré smerujú k harmónii a spolupráci a nie k ovládnutiu a potláčaniu ľudskosti a princípov života.

Na to je potrebná intelektuálna empirická vyvážená analýza spojená s kvalitnou intuíciou. Každý z nás má možnosť dostať sa k informáciám. A vybrať si, ktorou cestou sa vyberieme. Ako si vážime samých seba, Svoju bytosť, Zdravie. V každom prípade si však je potrebné uvedomiť, že možnosť slobodnej voľby je spojená so zodpovednosťou a dôsledkami.


Aké sú Kľúčové kroky k optimalizácii vášho zdravia? 

Prirodzená Imunita a každodenná poctivá starostlivosť o Zdravie, Prevencia, konkrétne priaznivé kroky a postoje ...

Samozrejme, že nestačí mať len nákupný zoznam potravín, aby sme sa vyhli chorobe. Výber jedla, vyváženej výživy, každodenná rutina, dýchanie, fyzická aktivita, ale aj psychické nastavenie a vôľa - to všetko hrá dôležitú úlohu pri zvyšovaní našej obranyschopnosti.

Tu je niekoľko návrhov overených praxou, ako sa udržiavať fit, resp. "vo forme".

Snažte sa zaradiť do každodennej výživy dostatočné množstvo surovej zeleniny a ovocia. Je to veľmi dôležité. Ich význam a nutričná hodnota vplýva až 95%. Zelená listová a hlúbová zelenina. Mrkva. Najlepší antioxidant čučoriedky. Pitný režim, aj dostatok čistej vody.

Sója (nie geneticky modifikovaná) je najkvalitnejší rastlinný proteín na Planéte Zem potvrdený najväčšími metaštúdiami v histórii výskumov v oblasti výživy :-) 

Tento ustálený názor doplňujeme aj dôležitým pomerom rastlinných proteínov, ktorých zastúpenie vo výžive by nemalo byť menej ako 70 % z celkového množstva proteínov, ktoré konzumujeme.

Orechy, Para orechy, vlašské orechy, mandle, lieskovce, ľanové semienka, chia semienka, papája, avokádo, kakaové bôby.

Keď sa už rozhodneme pre mäso občas, tak prosím kuracie, morčacie z domáceho čistého "zeleného" chovu, prípadne divo žijúce ryby.

Dbajme na čistotu čriev a vyváženosť mikrobioty. Sliznica čreva a mozog sú spojené misky váh s výsledným odzrkadlením na Imunite a kvalite myslenia, tvorbe neurotransmitterov (dopamín, serotonín) a neuropeptidov pre pozitívne naladenie :-)

Udržujte pH tela v alkalickom stave.

Edgar Cayce takýto stav organizmu presadzoval v 30. rokoch 20. storočia a výskumy v oblasti rakoviny odvtedy dokázali, že mal pravdu. Áno, kvalita výživy pri extrémnom vychýlení má vplyv na pH !!!

Zásaditosť odrádza voľné radikály a zabraňuje tvorbe procesov, ktoré spôsobujú onkologické ochorenia. Bohužiaľ, pH mnohých potravín sa po zjedení zmení, takže sa pri rozhodovaní čo jesť nemôžeme spoliehať na toto číslo. Napríklad konzumácia sladkostí po jedle nebude mať rovnaký účinok, ako keď ich konzumujete pred jedlom alebo osobitne. A hoci príliš veľa alkoholu môže poškodiť vašu pečeň, pitie červeného vína k jedlám sa považuje za výhodu. Cayce tvrdil, že konzumáciou typickej stredomorskej stravy bude naše telo generovať zásaditejšie hodnoty a budeme mať silnejší imunitný systém. Mnoho ďalších tradičných kuchýň ako napr. čínska kuchyňa majú tiež rébus pH vyriešený. O pravdivých a osvedčených aplikáciách nutričnej hustoty výživy Edgara Cayceho sa budeme venovať v samostatnom článku.

Vyhýbajte sa rafinovaným kuchynským olejom a prehrievaniu !

V žiadnom prípade nepoužívajte na ohrev mikrovlnnú rúru !

Najlepšie oleje na varenie sú tie, ktoré sú lisované za studena ako olivový a avokádový. Výrobný proces väčšiny olejov je pod tepelným tlakom, takže takéto oleje nie je zdravé konzumovať. Obmedzte množstvo oleja, ktoré použijete a udržujte nízku teplotu a jedlo čo najrýchlejšie uvarte. Číňania sú majstri vo varení na oleji, pomocou wokov minútu alebo dve miešajú zeleninu a mäso a potom tieto chrumkavé a chutné zmesy ukladajú do servírovacej misky.

Naučte sa ako kombinovať potraviny pre maximálnu absorpciu živín.

Kombinácia potravín je proces miešania a spájania potravinových položiek, aby bolo trávenie efektívnejšie. Správne kombinácie môžu tiež vzniknúť s rastlinnými bielkovinami, čo má naozaj priaznivé účinky na náš organizmus. Všetko však chce informácie a čas na proces učenia. Učíme sa stále a naše vnímanie sa môže stále zlepšovať. Stojí to však za to.

Odborníci na výživu odporúčajú jesť viac zdravých tukov a menej sacharidov.

Niektorí ľudia majú problémy s trávením tukov. Napríklad rybie oleje nie sú pre každého. Ak máte po jedle ťažkosti s trávením alebo časté bolesti hlavy, možno budete musieť sledovať svoj kumulatívny príjem semien, orechov, masla, kuchynských olejov (na vyprážanie a marinády), majonézy, jogurty, syry, hamburgery :-) atď. Prípadne zvážte použitie doplnku výživy, ktorý pomôže vašej pečení a žlčníku vysporiadať sa s tukmi.

Pred prechodom na doplnky výživy získajte živiny najmä z potravy.

Mnoho doplnkov výživy telo dobre nevie absorbovať, čo znamená, že sa viac opotrebovávajú vaše zažívacie a vylučovacie systémy, ktoré ich musia vyplavovať. Kedykoľvek máte na výber z týchto dvoch zdrojov, vyberte si zdroj potravy. Ale ak zistíte, že nemáte dostatok konkrétnej živiny a chcete problém rýchlo napraviť, môže byť vhodné užívať doplnky výživy.

Výživové doplnky pre vyváženú výživu sú v dnešnej dobe vzhľadom k existujúcim morfickým a morfogenetickým poliam na Planéte Zem nie možnosťou, ale NEVYHNUTNOSŤOU !!! :-)

My každý deň poctivo konzumujeme v rámci výživových doplnkov Vitamín C (1000 gramov) s Vitamínom D, ktorý je už viac hormónom ako vitamínom a má mimoriadne priaznivý vplyv na celkovú pohodu organizmu.

Aké ďalšie výživové doplnky? Dozviete sa v ďalších pokračovaniach :-)

Prajeme Super Imunitu & Nádej a Svetlo v Srdciach :-)


© Marian Svinčiak, www.viacenergieprezivot.sk, február 2021

© Andrea Svinčiak, www.viacenergieprezivot.sk, február 2021