Lekári predpisujú lieky, o ktorých vedia len málo, aby liečili choroby, o ktorých vedia ešte menej, ľuďom, o ktorých nevedia vôbec nič. (Voltaire)

Prichádza jar, ako sa hovorí tzv. "pôstne obdobie". Je naozaj pôst potrebný? Čo je to pôst a čo je detoxikácia? Nie je slovo "pôst" len iný alebo nepochopený termín pre detoxikáciu? Vedeli to už aj naši predkovia? Naozaj potrebuje náš organizmus očistiť sa od niečoho nepotrebného?

Úspešný tréning si vyžaduje aj správnu výživu, palivo, ktoré potrebujete pri cvičení a samozrejme stanoviť si cieľ, aký chcem dosiahnuť (zredukovať podkožný tuk, nabrať svalovú hmotu, zlepšiť vitalitu, zvýšiť množstvo vlastnej energie... ).

Ľudia zvyknú tráviť každý týždeň celé hodiny málo účinnými aktivitami typu kardia ako je napríklad šliapanie na stacionárnom bicykli, džogging na bežiacom páse alebo cvičením na eliptických trenažéroch. Hoci aktívne spaľujú kalórie, mnohí pritom neschudnú. Je to preto, lebo telo nakoniec dosiahne určitý rovnovážny stav. Prispôsobí sa záťaži a snaží...

V dnešnej dobe pociťuje väčšina ľudí nedostatok energie (najhoršie je, že je neviditeľná a ťažšie, aj keď predsa, zmerateľná) a tento problém vyústi väčšinou do práceneschopnosti, dlhodobejšej straty životnej sily, depresiám, straty chuti do života. Väčšina ľudí tento problém rieši až následne, keď je situácia po fyzickej (nevládzeme, priberáme...

Cvičenie, pohyb, fyzická aktivita... sú dôležitou súčasťou života, pokiaľ si máme zachovať čo najdlhšie pevné zdravie. Pokiaľ máme byť v harmónii a v pohode, potrebujeme očistiť, vyživiť a rozhýbať energetický systém. Vyrastala som v prostredí a čase, kedy šport nebol až taký dôležitý. Skôr práca. Nebola som nejaký extra športový typ, ale v detstve...

Stanovenie spôsobu výživy, pohybu a celkového životného štýlu tak, aby sme sa nachádzali v optimálnej zóne, cítili sa dobre a pritom boli zdraví sa zdá byť jednoduché. Po mnoho rokov bola veda o výžive založená na štandardizovanom alebo masovom prístupe ku zdraviu a výžive. Prakticky všetci poprední odborníci na výživu majú svoj pevne stanovený,...

Neodolateľná chuť na sladké nás prepadá, ako naschval :-), práve vtedy, keď chceme nejaké to kilečko zhodiť alebo zmeniť svoje stravovacie návyky. Bojovať s túžbou po sladkom sa zdá byť niekedy totálne neprekonateľné:-) Ale, existujú stratégie, ktoré môžu pomôcť túto neprekonateľnú chuť na sladké PREKONAŤ !

Všetci mávame narodeniny. A dostávame mnoho želaní. Na prvom mieste býva zdravie. Zdravie, o ktorom všetci hovoria, že je najcennejšie. Zdravie, ktoré býva v meraní hodnôt najvyššie. Zdravie, o ktorom si väčšina z nás myslí, že pre neho robíme dosť. Naozaj je to tak? Naozaj robíme dosť? Naozaj robíme dosť pre svoje psychické aj fyzické zdravie?

Každý človek, ktorý má fyzické telo, by mal rozumieť základom jeho fungovania. Predovšetkým by si mal položiť otázku, prečo prijíma potravu a čo sa s ňou v tele deje. Keď si na ňu dokážem odpovedať, začne si uvedomovať podstatu zdravia, ale i chorôb.