WELLNESS  BLOG

Dnes sa budeme venovať mikróbom a mikrobiote, ako vplýva prílišná čistota na náš organizmus zvnútra a ako na našu snahu o dosiahnutie a udržanie štíhlej línie?

Stavím sa, že poznáte aspoň jedného človeka, ktorý môže "zjesť všetko", čo vidí a stále nemôže pribrať. Ženu, ktorá za mesiac schudla 30 tehotenských kíl. Chlapíka, čo zje na posedenie tri hamburgery a stále nosí džínsy zo strednej školy :)

Človek je väčšinou tvrdohlavý a odmietavý. Odmieta uznávať fakty, nedbá na skúsenosti iných a nepoužíva svoj zdravý rozum (ktorý môže používať, ak má informácie). Nehovoriac o tom, že väčšinou nevníma nehmotné energie. Stádovitosť a prílišná ustráchaná podriadivosť. Zdá sa nepochopiteľné, že sa inteligentní ľudia stanú obeťami tvrdení a prehlásení,...

Dovolím si dnešný blog začať úvahou, či je možné akúkoľvek psychickú chorobu vyliečiť? Je v moci lekárov, rodičov a vedcov minimálne zlepšiť zdravotný a psychický stav detí alebo dospelých, ktorí majú diagnostikovanú niektorú psychickú poruchu? Do tohto spektra môžeme zaradiť autismus, Aspergerov syndróm, bipolárnu poruchu osobnosti,...

Ako som už písala v predchádzajúcej časti, zbaviť sa zlozvykov nie je jednoduché, ale dá sa to. Nevyhnutné je rozhodnutie a silná vnútorná túžba sa zlozvykov zbaviť. A na to je jedným z pomocníkov detoxikácia.

Prichádza jar, ako sa hovorí tzv. "pôstne obdobie". Je naozaj pôst potrebný? Čo je to pôst a čo je detoxikácia? Nie je slovo "pôst" len iný alebo nepochopený termín pre detoxikáciu? Vedeli to už aj naši predkovia? Naozaj potrebuje náš organizmus očistiť sa od niečoho nepotrebného?

Úspešný tréning si vyžaduje aj správnu výživu, palivo, ktoré potrebujete pri cvičení a samozrejme stanoviť si cieľ, aký chcem dosiahnuť (zredukovať podkožný tuk, nabrať svalovú hmotu, zlepšiť vitalitu, zvýšiť množstvo vlastnej energie... ).

Ľudia zvyknú tráviť každý týždeň celé hodiny málo účinnými aktivitami typu kardia ako je napríklad šliapanie na stacionárnom bicykli, džogging na bežiacom páse alebo cvičením na eliptických trenažéroch. Hoci aktívne spaľujú kalórie, mnohí pritom neschudnú. Je to preto, lebo telo nakoniec dosiahne určitý rovnovážny stav. Prispôsobí sa záťaži a snaží...